Wózki spacerowe, Spacerówki (37x)

DARMOWA WYSYŁKA
MI-A511-01110BB
6m+
Wózek spacerowy Mima Creo - Black/Czarny
Wózek spacerowy Mima Creo - Black/Czarny
3.497

Producent wózków dla dzieci - Wózki spacerowe

Wybór spacerówki dla dziecka to nie lada wyzwanie. Rynek pełen jest różnorodnych modeli spacerówek, różniących się czasami między sobą bardzo znacznie. Niezależnie jednak od tego czy zdecydujemy się na klasyczną "parasolkę", czy nowoczesny wózek wielofunkcyjny, zazwyczaj oczekujemy od niego trzech podstawowych rzeczy: bezpieczeństwa wygody oraz zwrotności. Wózek spacerowy powinien być również dostosowany do stylu życia rodziny.

Kiedy zamienić gondolę na wózek spacerowy?

Zamiana gondoli na wózek spacerowy jest kwestią indywidualną i zależy indywidualnego tempa rozwoju dziecka. Generalnie przyjmuje się, że nie należy tego robić wcześniej niż w 5. miesiącu życia dziecka.

Natomiast za moment optymalny specjaliści uznają moment kiedy dziecko zaczyna samodzielnie siadać, czyli okolice 6. miesiąca życia. Podejmując decyzję najlepiej kierować się dobrem dziecka i podjąć decyzję indywidualnie, na podstawie własnych odczuć i obserwacji. To w końcu rodzic zna swoje dziecko najlepiej.

Z jednej strony gondola zapewnia dziecku odpowiednią temperaturę oraz ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Z drugiej jednak nie zazwyczaj nie posiada szelek zabezpieczających. Moment, w którym dziecko zaczyna samodzielnie siadać to także okres kiedy zaczyna ono przejawiać większą mobilność oraz zainteresowanie światem. Może się więc wychylać i wiercić. W takiej sytuacji szelki, w które wyposażona jest spacerówka, stają się niezbędne, aby zabezpieczyć malucha przed wypadnięciem z wózka.

Rodzaje wózków spacerowych dostępne na polskim rynku

Na rynku dostępne są różnorodne modele wózków spacerowych. Do najciekawszych rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę, zaliczają się wózki trójkołowe, terenowe oraz bliźniacze. Jeśli chodzi o wózki trójkołowe, to ich największą zaletą jest, że są lżejsze niż ich czterokołowe odpowiedniki, a przy okazji także bardzo zwrotne. Także po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca. Często są one dedykowane dla rodziców uprawiających sport, mają więc opływowy kształt i bardzo dobre amortyzatory.

Wózki terenowe to również znakomite rozwiązanie dla osób aktywnie spędzających czas. Świetnie sprawdzą się one na wszelkiego rodzaju wyboistych, terenowych drogach czy podczas spaceru w lecie. Nadają się do aktywnego uprawiania sportu z dzieckiem, np. joggingu.

Polskie wózki dziecięce wielofunkcyjne - bogaty wybór modeli wózków

Często są to modele trójkołowe. Aby zredukować wstrząsy na nierównej trasie, wózki tego typu często posiadają większe, zazwyczaj pompowane, koła. Wyposaża się je także w szereg innych udogodnień jak chociażby dodatkowe mocowanie, które można zaczepić o nadgarstek, a którego zadaniem jest przytrzymanie wózka, aby nie odjechał nam podczas biegu.

Jeśli natura obdarzyła nas więcej niż jednym dzieckiem jednocześnie, możemy zdecydować się na zakup wózka bliźniaczego. Sprzedawcy oferują również odpowiednio rozbudowane wersje dla jeszcze większych rodzin. W tego typu wózku dzieci mogą siedzieć jedno za drugim lub koło siebie.

Oczywiście tego typu rozwiązanie będzie większe niż klasyczny wózek, należy o tym pamiętać w ciasnych przejściach czy windzie. Z drugiej jednak strony wózek bliźniaczy z całą pewnością jest wygodniejszym rozwiązaniem niż używanie dwóch wózków jednocześnie. W takiej sytuacji z całą pewnością bowiem zabraknie nam wolnych rąk.

Podstawowe parametry, na które należy zwrócić uwagę wybierając spacerówkę dla dziecka

Do najważniejszych parametrów, na jakie musimy zwrócić uwagę wybierając wózek spacerowy, należy jego waga, rozmiar po złożeniu oraz wysokość i głębokość siedziska. Dlaczego waga jest ważna, chyba nie trzeba wyjaśniać? Jeśli dodamy do siebie wagę wózka, dziecka i czasem jeszcze zakupów można uzyskać sporą masę. Na wagę dziecka wpływ mamy niewielki, możemy więc sobie ułatwić życie, wybierając lekki wózek. Optymalna waga dla wózka spacerowego to około 6 kg.

Odpowiednia wielkość wózka umożliwia dziecku komfortową podróż nawet gdy nieco podrośnie. Odpowiedni duże i głębokie siedzisko ma również znacznie w zimie, kiedy pasażer wózka ubrany bywa dość grubo.

Przyjmuje się, że optymalna głębokość siedziska to około 20-25 cm, natomiast jego szerokość powinna się mieścić w przedziale 30-32 cm. Kupując wózek spacerowy, należy również zwrócić uwagę na wysokość oparcia. Aby stabilnie podpierało ono kręgosłup, koniecznie musi być ono wyższe niż siedzące dziecko. Przyjmuje się, że wysokość oparcia powinna się mieścić w zakresie 45-50 cm.

Równie ważna jak rozmiar wózka podczas użytkowania jest jego wielkość po złożeniu. Ma to bowiem decydujący wpływ na kwestie transportowe czy chociażby przechowywanie wózka w mieszkaniu.

W tej chwili na rynku dostępne są spacerówki, tak małe, że można je umieścić w luku bagażowym w samolocie. Poza wymiarem ważne jest też, aby spacerówka łatwo się składała i rozkładała, jak bowiem powszechnie wiadomo, rodzice nie są ludźmi, którzy dysponują nadmiarem wolnego czasu.

Koła, kółka, kółeczka - wózek dziecięcy wysokiej klasy

Kolejnym elementem spacerówki, któremu zdecydowanie warto poświęcić oddzielny akapit, są koła. Wybór odpowiedniego rodzaju kół zależy przede wszystkim od sposobu, w jaki wózek będzie użytkowany oraz rodzaju podłoża, po którym będzie jeździł. Kilka akapitów wcześniej wspomniane zostały już koła pompowane, które znakomicie amortyzują wstrząsy i drgania.

Ich wadą jest jednak duże ryzyko przebicia. Jeśli zależy nam na kołach nieco bardziej wytrzymałych, warto wybrać koła piankowe. Są one bardzo lekkie i znakomicie sprawdzą się na niemal każdym podłożu. Nie mają jednak tak dobrych własności amortyzacyjnych, jak koła dmuchane. Jeśli zależy nam na dużej redukcji wstrząsów, to wózek z kołami piankowymi musimy wyposażyć w dodatkowe amortyzatory.

Koła w wózki mogą być montowane na osi pojedynczo lub podwójnie. Podwójne koło zazwyczaj stosuje się w przypadku kół piankowych i jest to rozwiązanie podyktowane wymaganiami technologicznymi.

W przypadku tego rodzaju kół naciski są bowiem lepiej rozkładane jeśli koła są zamontowane parami. Ciekawą opcją, na którą warto zwrócić uwagę, są wózki dla dzieci z kołami o zminimalizowanym lub nawet zerowym zakresie skrętu. Umożliwiają one zawrócenie wózkiem praktycznie w miejscu.

Łagodzimy wstrząsy — czyli słów kilka o amortyzacji

We wcześniejszych akapitach temat amortyzacji przewijał się już kilkukrotnie. Amortyzatory są niezbędne, aby zapewnić wózkowi stabilność, a to z kolei wpływa na komfort jazdy malucha. Pamiętajmy, że dzieci mają bardzo wrażliwe kręgosłupy i bardzo mocno odczuwają wszelkie nierówności powierzchni. W dobrze amortyzowanym wózku nasz maluch będzie smacznie spał i wygodnie podróżował nawet po leśnych czy wiejskich ścieżkach.

Spacerówki mogą być wyposażone w jeden z trzech rodzajów amortyzacji: wahaczową, paskową lub sprężynową. Każdy z rodzajów amortyzacji ma swoje wady i zalety. Za najsztywniejszą uchodzi amortyzacja wahaczowa, z tego powodu najlepiej sprawdzi się ona na równym podłożu.

Niestety w wózku z taką amortyzacją dziecko będzie dość mocno odczuwać wszelkie nierówności. Amortyzacja paskowa umożliwia bujanie wózkiem na boki i świetnie sprawdzi się na niemal każdej nawierzchni, natomiast amortyzacja sprężynowa często umożliwia regulowanie twardości zawieszenia.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą spacerówek dostępnych w naszym sklepie. Zobacz modele wózków dziecięcych, fotelików samochodowych oraz akcesoria dziecięce, którymi warto się zainteresować i warto kupić. Posiadamy wózki dziecięce różnego typu: gondole, spacerówki, wózki wielofunkcyjne, sportowe, do samolotu, do miasta, dla osób prowadzących aktywny tryb życia, które sprawdzą się w trudnym terenie, na każdą porę roku. Nasze produkty charakteryzują się funkcjonalnością, trwałością, wysoką jakością wykonania, przystępną ceną. Stawiamy na innowacyjne rozwiązania poparte wieloletnim doświadczeniem, wysoką jakość, praktyczność w czasie spacerów w każdych warunkach, ergonomiczny kształt. Poznaj marki wózków oraz popularne produkty, które w swojej ofercie posiada nasz sklep internetowy. Sprawdź co oferuje producent wózków dla dzieci. W razie pytań służymy pomocą.