Rowerki i hulajnogi dla dzieci

Rowerki i hulajnogi – must have na wakacje i nie tylko

Dzieci potrzebują wielu bodźców, aby móc się prawidłowo rozwijać. Jednym z nich jest ruch, zwłaszcza latem, kiedy warunki atmosferyczne zachęcają do tego, aby jak największą ilość czasu w ciągu dnia spędzać w parkach, w ogrodzie czy na spacerach. Jednak dzieci wymagają także odpowiedniej stymulacji, aby mogły poznawać nowe rzeczy, nabywać nowe umiejętności i uczyć się tego, co w przyszłości sprawi, że będą łatwiej zdobywały umiejętności przydatne w codziennym życiu. Rowerki, hulajnogi i kaski dla dzieci, to nie tylko świetna zabawa, ale także nauka – połączenie tych dwóch sprawia, że dzieci znacznie chętniej i więcej się ruszają. Przy okazji uczą się samodzielności podczas zabawy oraz wspólnych, rodzinnych aktywności. 

Rowerki dla dzieci oraz hulajnogi – dlaczego warto wyposażyć w nie swoje dziecko? 

Wiosna oraz lato, to czas, kiedy zabieramy dzieci znacznie częściej na zewnątrz – słońce, zieleń, rozkwitająca przyroda sprawiają, że chcemy, aby dziecko poznawało świat. Jednak z czasem okazuje się, że bieganie czy zabawki, używane w domu nie sprawdzają się w terenie. Wówczas warto sięgnąć po to, co sprawi, że nasze dziecko będzie zainteresowane oraz będzie miało bodźce do rozwoju. Rowery, dla najmłodszych tzw. rowery biegowe, to atrakcje, które są nowe i przyciągają uwagę najmłodszych. Dzięki temu nasze dziecko będzie chętnie z nich korzystało. Poza tym, rower oraz hulajnoga uczą dzieci takich sprawności, jak:

  • zachowywanie równowagi,
  • umiejętność samodzielnego kierowania,
  • bezpieczne poruszanie się po drodze czy w miejscach publicznych, 
  • umiejętność samodzielnego hamowania, 
  • poznawanie praw fizyki dla najmłodszych (np. zjeżdżając z pagórka czy wzgórza rower oraz hulajnoga szybciej się rozpędzają), 
  • nauka kierunków. 

Takie umiejętność kilkuletnie dziecko będzie w sobie z czasem rozwijało i wkrótce zacznie je wykorzystywać przy innych czynnościach oraz zabawach. Dodatkowo używanie roweru oraz hulajnogi może sprawdzić się dla dzieci, które nie chcą już siedzieć wózku a nie są w stanie same wybrać się pieszo na dłuższy spacer. Rower typu Smart Trike 8w1 STR7 z łatwością zmieści się do samochodu, zajmując mniej miejsca niż np. spacerówka a dziecko będzie chętnie obserwowało świat z jego perspektywy na rodzinnym spacerze. 

Rowerek dla dziecka SmarTrike STR 7

Co wybrać dla swojego dziecka – rower czy hulajnogę? 

Zacznijmy od tego, że rower, to idealne rozwiązanie dla dzieci już od skończenia około 6 miesiąca życia, natomiast hulajnogę możemy wprowadzać dla nieco starszych dzieci, które świetnie opanowały już chodzenie, są coraz bardziej świadome swojego ciała i potrafią balansować, ucząc się równowagi. Rower możemy wprowadzać dla dzieci, które skończyły już pół roku, tym samym ich stabilizacja jest już w pewnym stopniu rozwinięta, mogą siedzieć podczas spaceru i nie wymagają poruszania się w pozycji leżącej. 

Rowery z serii Smart Trike 8w1 STR7

Dla półrocznego niemowlaka doskonałym wyborem będzie składany rower Smart Trike 8w1 STR7 – jest to kompaktowy i wielofunkcyjny rowerek, który posłuży dziecku od 6 miesiąca życia aż do skończenia 3 lat. Początkowo pełni funkcję, zbliżoną do spacerówki – istnieje możliwość skierowania dziecka w stronę rodzica oraz demontażu pedałów. Rączka zapewnia możliwość swobodnego pchania rowerka przez rodzica bez konieczności ciągłego pochylania się czy używania niewygodnego pałąka. Rowerek dla dziecka jest wyposażony w torbę na potrzebne rzeczy, miękkie siedzisko oraz koła, które się nie przebiją. Dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. 

Atutem tego modelu jest także to, że możemy swobodnie montować i demontować pedały – jeśli dziecko jest mniejsze i jeszcze niezainteresowane nauką pedałowania, to możemy je schować i wyjąć, gdy maluch zainteresuje się samodzielnym poruszaniem. Rozmiary oraz waga roweru po złożeniu również są niewielkie, dlatego z łatwością możemy przewieźć go w samochodzie czy schować w domu na wypadek deszczu. Podobne funkcje ma również rower Folding Trike 700 8w1. Oba rowery mają obracane siedziska i są łatwe w użytkowaniu. 

Rowerek trójkołowy Doona Liki

Rower Doona Liki przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci, które ukończyły 10 miesiąc życia. Posiadają kompaktową rączkę, której mogą używać rodzice oraz obrotowe przednie koło, ułatwiające sterowanie. Intuicyjny przycisk, zamieszczony w rowerku pozwala na sprawne przełączenie sposobu prowadzenia rowerka z rodzica na dziecko oraz odwrotnie. Siedzisko jest bezpieczne oraz dostosowane do potrzeb dziecka a metalowa konstrukcja zapewnia trwałość i funkcjonalność urządzenia. Daszek jest wyposażony w filtry UV, dzięki temu chroni dziecko przed promieniowaniem słonecznym. Rowerek ten jest najbardziej kompaktowym rowerkiem na świecie, po złożeniu zajmuje tak mało miejsca, że zmieści się dosłownie wszędzie – nawet do luku bagażowego w samolocie.

Rowerek trójkołowy Doona Liki

Dla dzieci w podobnym wieku przeznaczony jest rowerek Smart Trike 4w1 Dream Touch Steering – pojazd jest bardzo łatwy w obsłudze oraz intuicyjny. Dodatkowo producent zadbał o to, aby był szczególnie zwrotny oraz lekki. Możliwe jest sterowanie nim za pomocą lekkiego dotyku. 

Rowery biegowe dla dzieci powyżej drugiego roku życia

Rowerek biegowy Smart Trike
Rowerek biegowy SmarTrike

To nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie, dlatego dzieci muszą być starsze. W tym wypadku dziecko może już samodzielnie poruszać się na rowerze, wykorzystując podstawowe umiejętności, związane z utrzymaniem równowagi oraz odpychaniem się od podłoża. Rowerki biegowe Smart Trike są estetyczne oraz dostosowane do potrzeb dziecka. Mają koła, które się nie przebijają, odpowiednio nisko osadzone siedzisko oraz zwrotną kierownicę, umożliwiającą sprawną naukę umiejętności kierowania pojazdem. 

Unikalnym rowerkiem biegowym jest również rowerek Mima Zoom. Posiada wszystkie najważniejsze cechy rowerka biegowego, natomiast niewątpliwie wyróżnia się wśród innych rowerków swoich designem. A to wszystko, dzięki skórzanym elementom i chromowanym, „lustrzanym” kołpakom.

Rowerek biegowy Mima Zoom

Hulajnogi dla dzieci

Hulajnogi, przeznaczone są dla starszych dzieci. Najlepiej zacząć je wprowadzać powyżej 2 roku życia. Hulajnogi Smart Trike Scooter T3 umożliwiają dziecku etapowe uczenie się obsługi hulajnogi. Na początek pozwalamy dziecku korzystać z niej z zablokowaną kierownicą – dzięki temu łatwiej mu utrzymać balans. Z czasem dokładamy do tego kolejne umiejętności. Dzieci świetnie się bawią, kiedy podczas jazdy mogą obserwować świecące koła LED – zabawa zachęca do ruchu i aktywności na świeżym powietrzu. Oczywiście nie należy także zapomnieć o kasku – kask rowerowy Smart Trike jest dostosowany do dziecka i umożliwia mu bezpieczną zabawę.

Ciekawym rozwiązaniem 2w1 jest także hulajnoga Smart Trike Scooter T1, która pełni początkowo funkcję rowerka biegowego a następnie hulajnogi. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 15 miesiąca życia. Hulajnoga rośnie wraz z dzieckiem, umożliwiając mu zdobywanie nowych umiejętności na kolejnych etapach życia. Jej design oraz kolorystyka sprawiają, że dziecko chętnie po nią sięga w codziennej zabawie a co za tym idzie – szybko uczy się, jak z niej korzystać i wkracza na nowe etapy bezpiecznej zabawy na podwórku. Od najmłodszych lat warto uczyć dziecko, że korzystając z pojazdów dwukołowych warto sięgać po kask – to bezpieczne i funkcjonalne rozwiązanie. 

Hulajnoga SmarTrike Scooter T1 z siedziskiem

Kaski Smart Trike

Podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze warto pamiętać o tym, że nasze dziecko powinno być wyposażone w kask. Dzięki temu w razie upadku nie dojdzie do poważnych uszkodzeń, ponieważ głowa dziecka będzie chroniona. Kaski Smart Trike dostępne są w dwóch rozmiarach: S oraz M i kilku wersjach kolorystycznych. Rozmiar S przeznaczony jest dla dzieci powyżej drugiego roku życia, z kolei rozmiar M, to idealny wybór dla dzieci, które ukończyły 5 rok życia. Kaski mają minimalistyczny design a do ich wykonania użyto najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu są one dostosowane do potrzeb dziecka.