Popularne motywy do dziecięcych pokoików – kolekcje Tiny Love

Planowanie pokoju dla małego dziecka jest nie lada wyzwaniem. Jak sprawić, aby pociecha miała z niego maksimum satysfakcji i pozytywnej stymulacji? Jaki motyw wybrać?
Dzieci do lat trzech większą część swojego życia spędzają w domowym zaciszu, które powinno stwarzać warunki dla zdrowego, bezpiecznego i pogodnego rozwoju, tak fizycznego, jak i psychicznego. Badania naukowe dowodzą, że dobrze zaprojektowane wnętrza wpływają na samopoczucie, a nawet pozwalają rozwijać osobiste talenty!

Pokoje tematyczne dla dzieci – dlaczego warto?
Coraz większą popularnością cieszy się urządzanie dziecięcych pokoi w sposób harmonijny i skoncentrowany według jednej, konkretnej idei. Paradoksalnie, nie musi to być wcale kontrowersyjny podział na różową księżniczkę i niebieskiego odkrywcę – jest wiele neutralnych genderowo motywów, które pogodzą brata i siostrę od pierwszych miesięcy życia. Tematyczne kolekcje akcesoriów dla dzieci stwarzają okazję do zbudowania pociechom krainy, która stymuluje wyobraźnię, wrażliwość i kreatywność. Pokoik staje się wówczas oazą bezpieczeństwa i świetnej zabawy, a i dorośli chętniej spędzają w nim czas.
Skarby Oceanu, czyli urok podwodnej krainy
Jednym z najbardziej lubianych przez dzieci tematów są morza, oceany i podwodne życie. Maluchy przeważnie kochają pluskać się w wodzie, a tajemnice, które skrywają w sobie głębiny, stanowią niegasnące źródło fascynacji i marzeń. Kolekcja akcesoriów i zabawek Skarby Oceanu Tiny Love przybliża niemowlętom sympatyczne postacie barwnych rybek, żółwi, ośmiornic meduz czy rozgwiazd, przemycając jednocześnie do wnętrz uspokajający błękitny kolor. Chłodne pastele doskonale koją pierwsze wybuchy temperamentu i pomagają w usypianiu.


Mata edukacyjna z pałąkami Skarby Oceanu (linkowanie do: https://www.tinylove.com/pl_pl/gymini-activity-gyms/mata-edukacyjna-z-palakami-2w1-skarby-oceanu) to doskonały pomysł na stymulację wszystkich siedmiu stref rozwoju malucha – od motoryki małej i dużej, przez zmysły i poznanie, aż po komunikację i rozwój emocjonalny. Piękny design odnajdzie się nawet w eleganckim salonie, a dziecko zyska swój osobisty kącik gimnastyczno-poznawczy, w którym nigdy nie będzie mu nudno. Pałąk z morskimi zabawkami zachęca do wyciągania rączek i dźwigania główki, zaś elementy świecące i grające uczą patrzeć, słuchać, skupiać uwagę. Matę łatwo jest przy tym dostosowywać do potrzeb dziecka w wieku do 6 miesięcy oraz starszego, od pozycji leżącej po samodzielnie siedzenie. Do wyboru mamy również praktyczną wersję podróżną, którą można zabrać ze sobą na piknik czy plażę!
Karuzela do łóżeczka Skarby Oceanu, również dostępna w wersji podróżnej do zamontowania np. na wózku, umili maluszkowi zasypianie i dzienny odpoczynek, budząc od pierwszych miesięcy ciekawość świata. Pluszowe zawieszki przedstawiające mieszkańców morskich głębin i ozdobione kuszącymi, pierzastymi wodorostami, to doskonali przyjaciele, za którymi chce się wodzić wzrokiem czy paluszkiem. Razem z rodzicem można też poznawać pierwsze nazwy zwierzątek i fascynujące tajemnice ich budowy. Dodatkowo karuzela posiada bardzo przydatną funkcję dźwiękowego uciszania i harmonijnych melodii ułatwiających zaśnięcie, w tym oczywiście kojący szum morza.

Karuzela do łóżeczka podróżna Tiny Love Skarby Oceanu


Na dzienne igraszki polecić za to można Łuk muzyczny z zabawkami Skarby Oceanu przeznaczony do montowania na wózku, leżaczku czy foteliku – montaż jest przy tym tak prosty, że łuk można dowolnie przekładać w zależności od potrzeby. Na ruchomym pałąku znajduje się grzechoczący figlarnie żółwik, błyskająca lusterkiem rozgwiazda, szeleszczący wieloryb z przeźroczystym brzuszkiem filtrującym światło oraz krab, który po naciśnięciu odgrywa maluszkowi wesołe melodie. Dopełnieniem tych atrakcji jest kuszący wiatraczek, który maluszek może nauczyć się włączać sam, jednocześnie korzystając z przydatnej funkcji gryzaka.
Wystarczy już tylko dobrać odpowiedni kolor ścian i morską pościel, a pokoik dla niemowlęcia stanie się zaproszeniem do rozkosznej przygody!

Mata edukacyjna czarno-biała Tiny Love Magiczna Kraina


Inne ciekawe motywy do dziecięcych pokoików
Marka Tiny Love przygotowała dla najmłodszych kilka różnych kolekcji inspirowanych przyrodą i ukochanymi przez dzieci zwierzętami. Doskonałym przykładem jest radośnie kolorowa kolekcja Zabawa na Łące zmieniająca codzienne baraszkowanie w słoneczne pikniki. Na łąkowej macie edukacyjnej dziecku w dynamicznym rozwoju towarzyszą grający ptaszek, dzwoniąca pszczółka czy królik-poduszeczka, a za gryzak służy apetyczna marchew.
Przyjemną atmosferę ukojenia, która doskonale pasować będzie do naturalistycznych pokoików oferuje natomiast kolekcja Leśna Kraina z tak fascynującymi zabawkowymi przyjaciółmi jak borsuk, bóbr, jelonek i ptaszek. Trudno o lepsze wprowadzenie do rodzinnych leśnych spacerów!

W nieco bardziej nowoczesnym wydaniu, które doskonale pokrywa się z zaleceniami specjalistów od rozwoju dziecka, do wyboru mamy również kolekcję Magiczna Kraina. Utrzymana w modnej biało-czarnej kolorystyce, która w optymalny sposób stymuluje wzrok od pierwszych tygodni życia, jest jednocześnie designerskim i przyjemnie ponadczasowym dodatkiem do wnętrz. I tutaj nie brakuje oczywiście sympatycznych zwierzaków, które uczą maluszki wrażliwości i empatii, a przede wszystkim ciekawości świata!

Dla małych dziewczynek ponadczasową klasyką pozostaje oczywiście fantazyjny świat pałaców, magii i happy endów. Pogodna pastelowa kolekcja Świat Małej Księżniczki doskonale wpasowuje się w konwencję różowego pokoiku i dekoracji inspirowanych popularnymi bajkami. Ciekawą alternatywą jest odpowiednia dla niemowląt obu płci kolekcja Boho Chic, która łączy uspokajający, naturalistyczny design z przytulnym stylem retro.