Akcesoria niezbędne w podróży z maluchem

Akcesoria niezbędne w podróży z maluchem

Jakie akcesoria wybrać, by zapewnić maluchowi maksymalne bezpieczeństwo w samochodzie. To ono jest przecież dla nas najważniejsze. O czym nie wolno nam zapomnieć?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przede wszystkim, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że o ile dorosły w podróży potrafi wykorzystać czas na czytanie, słuchanie muzyki czy podziwianie krajobrazów za oknem, o tyle maluch z dużym prawdopodobieństwem nie będzie w stanie usiedzieć bez ruchu nawet przez część podróży. Dlatego tak ważne jest zastosowanie sprawdzonych, profesjonalnych fotelików z wygodnymi pasami, które zagwarantują naszemu dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Oprócz fotelika, który jest obowiązkowy, dobrze jest zastosować także specjalne osłonki przeciwsłoneczne. Montowane są one na szybie, chronią dziecko przed szkodliwymi promieniami UV. Takie osłonki są konieczne szczególnie, gdy podróżujemy w środku lata. Osłonka Dreambaby posiada dodatkowo wskaźnik UV. Produkt możemy wykorzystać także do wózków spacerowych. Podobne działanie do osłonek przeciwsłonecznych mają także rolety samochodowe. Nadają się one zarówno do okien nieruchomych, jak i opuszczanych. Ostre promienie słoneczne są nie tylko irytujące, ale także szkodliwe, szczególnie dla oczu maluszka.

Dobry fotelik samochodowy, czyli jaki?

Fotelik samochodowy jest absolutnie koniecznym i obowiązkowym elementem wyposażenia każdego samochodu, którym podróżuje dziecko. Pomijając już fakt, że za brak fotelika grozi nam surowy mandat, zagrożone będzie także bezpieczeństwo malucha. Dlatego tak ważne jest, by fotelik spełniał wszystkie normy i zapewniał bezpieczeństwo dziecku. Jaki fotelik wybrać, by był to dobry wybór?

Najważniejszym aspektem bezpiecznej podróży z dzieckiem jest dopasowanie fotelika samochodowego zarówno do naszego samochodu jak i przede wszystkim do dziecka, wówczas dobrze dobrany fotelik będzie odpowiednio chronić dziecko w trakcie kolizji czy wypadku. Dostępne są foteliki, w których dziecko może podróżować tyłem lub przodem do kierunku jazdy, takie, które montujemy w samochodzie w złącza ISOfix lub na pas samochodowy.

Dlatego warto najpierw sprawdzić jakie możliwości ma nasz samochód oraz jakie predyspozycje do podróżowania posiada nasz maluch. W ten sposób zawężamy sobie wybór, przez co wybór fotelika nie przyprawi nas o zawrót głowy. Warto przyjrzeć się również modelom fotelików obrotowych. Fotelik obrotowy pozwala na obracanie go w kierunku drzwi samochodu, gdy chcemy włożyć dziecko do lub wyjąć z fotelika. Na uwagę zasługuje obrotowy fotelik BeSafe, który może być zamontowany zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Fotelik obraca się dookoła własnej osi.

Zastosowana w nim technologia Universal Level Technology™ sprawia, że fotelik może być zamontowany w każdym samochodzie, także tym sportowym, gdzie kąt nachylenia kanapy jest ostry. Fotelik jest niezwykle wygodny dzięki zastosowaniu specjalnej wkładki Two-Fit Cushions™.

Dobry fotelik powinien utrzymywać dziecko w wygodnej i zdrowej dla niego pozycji, pasy nie powinny w żaden sposób uwierać ani przeszkadzać dziecku ale powinny być jednocześnie mocno zaciągnięte. Mocnemu zaciąganiu uprzęży przysługuje zasada – napinamy uprząż tak mocno, jak kochamy nasze dziecko.

Jak podnieść poziom komfortu dziecka w podróży?

Wiele godzin spędzonych w foteliku samochodowym będzie wiązało się z poceniem się dziecka. Na ratunek przychodzą tu antypotowe wkładki Kuli-Muli. Wkładki te umieszcza się w foteliku samochodowym. Są stworzone z materiałów o najwyższej jakości i zdolności do pochłaniania wilgoci. Posiadają tkaninę dystansową, dzięki czemu pochłonięta wilgoć nie jest odczuwana, za to odczuwany jest delikatny, przyjemny chłód. Wkładka antypotowa jest sprężysta, miła w dotyku i miękka, co jeszcze bardziej podnosi komfort siedzenia.

Jeżeli podróż ma trwać długo, dziecko z pewnością będzie spać. Fotelik samochodowy jest wygodny, ale niekoniecznie do leżenia. Aby podnieść poziom komfortu malucha, najlepiej jest zastosować zagłówki do fotelika samochodowego lub specjalne opaski i poduszki podtrzymujące głowę w foteliku. Taki produkt podtrzymuje głowę dziecka, podnosi jego komfort, ale także bezpieczeństwo, nie dopuszczając do opadania głowy dziecka do przodu. Zagłówki często mają postać przyjaznych zwierzątek, dzięki czemu dziecko jeszcze chętniej z nich korzysta. Zagłówki są uniwersalne, mogą być stosowane nie tylko w fotelikach samochodowych, ale także w wózkach spacerowych.

Foteliki samochodowe mogą być montowane zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Ten drugi sposób wymaga użytkowania pewnych akcesoriów, które umożliwią nam obserwowanie dziecka podczas podróży. Obserwację dziecka jadącego tyłem do kierunku jazdy umożliwia specjalne lusterko do obserwacji dziecka w podróży. Takie lusterka sprawdzą się szczególnie w przypadku malutkich dzieci, które należy kontrolować pod względem samopoczucia podczas jazdy. Lusterko to bardzo łatwy, a do tego skuteczny sposób na kontrolę malucha.

Dodatki umilające podróż dziecku

Długa podróż wiąże się z większym ryzykiem różnych sytuacji, w których kanapa samochodu czy dziecięcy fotelik mogłyby nieco ucierpieć. Aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki, dobrze jest zastosować pokrowiec na kanapę samochodową czy fotelik. Taki pokrowiec jest wodoodporny, zupełnie wygodny i estetyczny. Niektóre pokrowce na fotel posiadają specjalny pokrowiec na tablet, dzięki czemu dziecko może wygodnie i komfortowo obejrzeć swoją ulubioną bajkę – bez względu na to, czy podróżuje tyłem czy przodem do kierunku jazdy.

Aby dziecku było wygodnie i komfortowo i by czuło się pewnie, warto zapewnić mu mięciutki kocyk i poduszkę. Świetnie sprawdzi się komplet Comfi-Snuggle, składający się z miękkiego i miłego w dotyku kocyka oraz przyjemnej poduszki, która spełnia również rolę mufki dla dziecka. Taki zestaw pięknie współgra ze sobą kolorystycznie a na dodatek przybiera postać różnych zwierzątek, które mogą stać się podróżnym przyjacielem naszego malucha.

Śpiworek Voksi Move Light

Ciekawym dodatkiem do dziecięcego fotelika samochodowego jest także śpiworek. Nadaje się on przede wszystkim na podróże w chłodniejsze dni, zapewniając stałą i optymalną temperaturę maluchowi. Śpiworki są skonstruowane w taki sposób, że bez problemu możemy stosować je z uprzężą fotelika czy wózka – posiadają specjalne otwory, przez które możemy przeciągnąć uprząż. Śpiworki posiadają milutkie kapturki, są bardzo miłe i przyjemne w dotyku. Wiele osób decyduje się na Śpiworek Voksi® Move Light, który stworzony jest z certyfikowanych, przyjaznych dla skóry dziecka materiałów.

Aby dziecko pokochało podróże..

Podróż, bez względu na to, czy mówimy tu o drodze na zakupy, czy o wyjeździe na urlop, może być dla dziecka ekscytującym doświadczeniem, jeśli tylko zadbamy o jego komfort i dobre samopoczucie. Wygodny fotelik z zagłówkiem, milutki kocyk z poduszką lub śpiworek – w zależności od pory roku i temperatury – oraz ulubione zabawki pozwolą na miłe spędzenie czasu podczas podróży. Akcesoria samochodowe dla dziecka są zwykle zachowane w miłych, optymistycznych kolorach, dzięki czemu dziecko chętnie z nich korzysta. Rodzic natomiast może cieszyć się pełnym  bezpieczeństwem i zadowoleniem malucha.